Zwierzyniec24.pl na Facebook

LAF 2014

 

15. Letnia Akademia Filmowa
w Zwierzyńcu

8-17 sierpnia 2014

Szczegóły na stronie: www.laf.net.pl

Aktualności

Aktywizacja bezrobotnych

efs.jpg

Bezrobotni mieszkańcy miasta i gminy Zwierzyniec dzięki wsparciu Unii Europejskiej będą mogli za darmo podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje dla nich kursy zawodowe i warsztaty psychologiczne, które mają im pomóc w znalezieniu zatrudnienia i poruszaniu się na rynku pracy.

Skorzysta z nich 20 kobiet i mężczyzn w wieku od około 20 do ponad 50 lat, którzy są podopiecznymi ośrodka pomocy. - Są wśród nich nie tylko osoby zarejestrowane w urzędzie pracy, ale również taki, które nie są aktywne zawodowo, a warto im pomóc lepiej przygotować się do skutecznego szukania zatrudnienia albo założenia własnej firmy - mówi kierownik zwierzynieckiego ośrodka Elżbieta Wawrzkowicz.

Uczestnicy projektu sami wybrali kursy, w których będą uczestniczyć. Są to m.in. szkolenia dla przyszłych: kosmetyczek, handlowców, księgowych, opiekunów osób starszych, cukierników, magazynierów i operatorów wózków widłowych. Część zapisała się również na kursy prawa jazdy kategorii B i C.

 

Oprócz tego osoby, zakwalifikowane do udziału w projekcie będą mogły korzystać z porad doradców zawodowych, a także wezmą udział w bezpłatnych warsztatach psychologicznych, których efektem ma być podniesienie samooceny oraz nabycie umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Pierwsze spotkania odbędą się jeszcze w sierpniu, a zakończenie projektu jest zaplanowane na 30 listopada.

Pomoc dla bezrobotnych jest finansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki".

 


Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Zaloguj się by dodać komentarz !

Copyrights © 2010 . zwierzyniec24.pl