Zwierzyniec24.pl na Facebook

LAF 2014

 

15. Letnia Akademia Filmowa
w Zwierzyńcu

8-17 sierpnia 2014

Szczegóły na stronie: www.laf.net.pl

Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Land Art w Zwierzyńcu

land-1.jpg

1 sierpnia rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Land Art. Zwierzyniec i Józefów stały się miejscem pracy artystów  uczestniczących w tegorocznym Festiwalu sztuki ziemi. Efektem pierwszej edycji imprezy były w ubiegłym roku m.in. kilkusetmetrowe ryby, wyorane w polu traktorem. Tegoroczne dzieła poznamy podczas wernisażu 11 sierpnia.

Przez 10 dni artyści z Białorusi, Danii, Ukrainy i Polski przygotują siedem projektów. Zwierzyniec na miejsce pracy wybrali: Jan Gryka, który na Stawie Kościelnym zaprezentuje projekt pod tytułem "To nie są nenufary" oraz Justyna Kościańczuk, Małgorzata Malik i Krzysztof Bochniak, przygotowujący w Parku Środowiskowym pracę zbiorową, zatytułowaną "Znienacka". Kończący festiwal wernisaż będzie polegać na wspólnym spacerze artystów i widzów do miejsc, w których powstały.

"Landarty", czyli konstrukcje wykorzystujące naturalne otoczenie, powstaną m.in. z ziemi, kamienia, wody, drzew i kwiatów. Twórcy "landartów" pokazują, że sztuka może i powinna wychodzić poza jej naturalną przestrzeń, jaką są muzea i galerie. Poprzez swoje dzieła chcą zmienić sposób postrzegania relacji między człowiekiem a przyrodą, którzy nie muszą ze sobą konkurować, ale mogą podkreślać jej niezwykłe właściwości i piękno.

Festiwal promuje też Lubelszczyznę. Podczas pierwszej edycji w 2011 roku artyści, którym przewodzi Jarosław Koziara, tworzyli w Kazimierzu nad Wisłą, w Wąwolnicy i na pograniczu polsko-ukraińskim. Zdjęcia lotnicze z transgranicznego projektu pod nazwą "Swobodny przepływ" obiegły cały świat, a jedno z nich zostało wyróżnione w konkursie World Press Photo.

Wybór Roztocza na miejsca tegorocznych realizacji nie był przypadkowy. Uczestnicy festiwalu postanowili docenić walory turystyczne tęj części województwa lubelskiego, ciekawe ukształtowanie krajobrazu oraz możliwości wykorzystania tych elementów w projektach artystycznych.


Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Zaloguj się by dodać komentarz !

Copyrights © 2010 . zwierzyniec24.pl