Zwierzyniec24.pl na Facebook

LAF 2014

 

15. Letnia Akademia Filmowa
w Zwierzyńcu

8-17 sierpnia 2014

Szczegóły na stronie: www.laf.net.pl

Aktualności

Polsko-Niemiecka wymiana młodzieży

dzieci.jpg

21 września do Zwierzyńca przyjeżdża ponad 40-osobowa grupa dzieci, młodzieży i ich opiekunów ze szkoły w niemieckim Ilschofen w rejonie Braunsbach. Przez spędzony tu tydzień będą poznawać Roztocze i okolice oraz brać udział we wspólnych zajęciach i zawodach sportowych. Niemieccy goście zamieszkają w domach swoich polskich rówieśników.

W sobotnie przedpołudnie młodzi Niemcy, razem z uczniami szkoły podstawowej w Zwierzyńcu, odwiedzą m.in. Roztoczański Park Narodowy. Wycieczka zakończy się piknikiem w gajówce z tradycyjną polską grochówką. Spotkanie będzie mieć rodzinny charakter, ponieważ do udziału w nim zaproszono również rodziny goszczące członków zagranicznej delegacji. To one, według własnego uznania, mają też zapewnić niemieckiej młodzieży program na niedzielę.

W poniedziałkowy poranek goście wraz z polskimi rodzinami spotkają się w zwierzynieckim ratuszu z władzami miasta. Potem zaplanowano zwiedzanie wystawy w Roztoczańskim Parku Narodowym i wolne popołudnie na integrację w rodzinach.

Wtorek jest przeznaczony na zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej i Starego Miasta, natomiast w środę, na miejscowym "Orliku" albo, jeśli pogoda nie będzie sprzyjać, w hali, odbędzie się spartakiada, czyli zawody sportowe.

Podsumowanie wizyty zaplanowano na środowe popołudnie. Uczniowie zaprezentują m.in. relację z ubiegłorocznego pobytu zwierzynieckiej grupy w Niemczech oraz odbędzie się koncert Zespołu Tańca Ludowego "Zwierzyniacy".

Współpraca młodzieży ze Zwierzyńca i Ilschofen trwa już 15 lat. Co roku młodzi ludzie odwiedzają się nawzajem, by poznawać swoje ojczyzny, nawiązywać znajomości i uczyć się języków. Podczas pobytu w Polsce, Niemcy posługują się językiem polskim i angielskim, natomiast polska młodzież w Niemczech używa niemieckiego i angielskiego.

Wymianę grup wspiera organizacja "Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży", której celem jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń między narodem polskim a niemieckim.


Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Zaloguj się by dodać komentarz !

Copyrights © 2010 . zwierzyniec24.pl