Zwierzyniec24.pl na Facebook

LAF 2014

 

15. Letnia Akademia Filmowa
w Zwierzyńcu

8-17 sierpnia 2014

Szczegóły na stronie: www.laf.net.pl

Aktualności

"Zwierzyniacy" promują region lubelski na Węgrzech

tan.jpg

Właśnie wrócił Zespół Tańca Ludowego "Zwierzyniacy" z trzydniowego pobytu w mieście Aba na Węgrzech. "Zwierzyniacy" uczestniczyli w obchodach świąt tej miejscowości promując gminę Zwierzyniec, Roztocze i region lubelski. W składzie delegacji byli również przedstawiciele zwierzynieckiego samorządu i placówek oświatowych, a także dyrektor ośrodka kultury oraz były proboszcz parafii w Zwierzyńcu ksiądz Emil Wojtaś. 14 września, pierwszego dnia "Zwierzyniacy" zaprezentowali polskie tańce narodowe i regionalne węgierskiej publiczności. Następnego dnia zapewniali oprawę muzyczną mszy świętej, którą w tamtejszym kościele koncelebrowali węgierski duchowny i ksiądz Emil Wojtaś.

Podczas eucharystii, odprawionej w językach węgierskim i polskim, zwierzyniecka delegacja złożyła dary ołtarza oraz przekazała swoim partnerom sadzonki dwóch świerków, które mają być posadzone przy tamtejszym kościele.

Na zakończenie obchodów w niedzielny wieczór 16 września, odbył się drugi koncert "Zwierzyniaków". Oprócz występów, zwierzyniecka delegacja miała okazję do rozmów z przedstawicielami władz miasta Aba i członkami zaprzyjaźnionej orkiestry, która uczestniczy w przeglądach młodzieżowych orkiestr dętych w Zwierzyńcu, oraz zwiedzania Budapesztu i okolic.

Wyprawa do Węgier była kolejną na liście Zespołu Tańca Ludowego "Zwierzyniacy", który to w swoim repertuarze ma m.in. tańce: zamojskie, biłgorajskie, lubelskie, rzeszowskie, śląskie i łowickie. Do tej pory grupa występowała także w: Niemczech, Anglii, Belgii, Luksemburgu, na Ukrainie i Litwie. Jej kierownikiem, choreografem i osobą przygotowująca kostiumy jest Anna Korniluk, a o stronę muzyczną dba Marian Hoduń.


Powrót

Komentarze

Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Zaloguj się by dodać komentarz !

Copyrights © 2010 . zwierzyniec24.pl